Najczęstsze pytania

KURS prowadzony jest według autorskiego programu od 1995r., który wciąż ulepszamy. Materiały szkoleniowe które otrzymujesz na kursie są opracowane na podstawie wielu lat doświadczeń w prowadzeniu szkoleń. Uczymy form, które są możliwe do wykorzystania na lekcjach fitness w klubach na co dzień, czyli otrzymujesz wiedzę, która się sprzedaje w praktyce, a tak naprawdę musi być to dla klientów polskiego fitnessu proste i zrozumiałe! niezagmatwane choreograficznie tak jak to jest w programie wielu kursów. Po zdaniu egzaminu na Naszym Kursie jesteś przygotowana(y) do pracy na poziomie podstawowym.

Dysponujemy własną bazą szkoleniową zaopatrzoną w sprzęt do prezentacji medialnych i do nowoczesnych zajęć fitness (Fit Ball, Io Ball, Bosu, Heavy Ball, Flow Tonic, Step, Tubingi otwarte, Tubingi zamknięte, Freestyler, kostki do ćwiczeń, Keetebell, TRX hantle, laski, Drums)

Pamiętaj, fitness to długa droga, którą u Nas rozpoczynasz i znajdziesz odpowiedź na pytanie w jakim kierunku będziesz się dalej rozwijać!


Najczęstsze pytania dotyczące kursu Instruktor Basic Aerobik


- Prowadzę zajęcia aerobiku , jestem samoukiem, nie wiem czy robię to dobrze, czy to kurs dla mnie?

ODP: Zagadnienia i program kursu określą Twój poziom i wyeliminują błędy techniczne, pokażemy Ci jak prowadzić zajęcia profesjonalnie zgodnie z najnowszymi trendami.

- Uczestniczę w zajęciach fitness , (chciałabym – chciałbym) zobaczyć jak to jest z drugiej strony?, czy się nadaję na instruktora? Jakie mam predyspozycje do zawodu?, czy poradzę sobie na kursie?

ODP: Jeśli sprawia Ci radość uczestnictwo w zajęciach u innych i radzisz sobie dobrze, to myślę, że równie dobrze będzie Ci szło na Naszym kursie gdyż nabyłeś( aś) już jakieś podstawy ( znajomość kroków, kondycja) a po takiej wprawce zawsze trochę łatwiej przygotować się do tego aby stanąć z drugiej strony.

- Interesuję się tematyką fitness, ćwiczę samodzielnie ale nie wiem na co zwracać uwagę, aby robić to dobrze?

ODP: Na kursie poznasz różne formy fitness , zestawy ćwiczeń oraz nabędziesz bogatą wiedzę teoretyczną dotyczącą Anatomii i Fizjologii wysiłku . Jako firma szkoleniowa ciągle się dokształcamy przekażemy Ci zatem wiedzę, której nie ma w książkach i na kasetach dvd.

- Jestem nauczycielem WF czy wykorzystam zagadnienia kursu w szkole?

ODP: oczywiście że tak, poznasz kroki bazowe i nie tylko , będziesz je prezentować prawidłowo technicznie na lekcjach czy poza nimi ( wielu nauczycieli WF nie ma wiedzy na temat techniki kroków , pokazuje je błędnie szkodząc sobie i innym) poznasz nowe zestawy ćwiczeń ze sprzętem, który można wykorzystać na lekcji ( laski, hantle, tubingi, piłki)

Poznasz choreografie Fitness Dance, Latino, Salsa co wykorzystasz na lekcji WF.

Zdobędziesz nowoczesną fitnessową wiedzę , co możesz przekazać swoim uczniom

i być na bieżąco z rozwojem form fitness & welness .

- Chcę otworzyć własny klub fitness , nie orientuję się w temacie ale mam taki pomysł

i gotówkę czy kurs pomoże mi w realizacji mojego celu?

ODP: Zagadnienia teoretyczne Naszego kursu ciągle udoskonalamy dodając nowe informacje dotyczące prężnego rozwoju rynku, zajmujemy się również jako firma urządzaniem ośrodków fitness w całej Polsce także wiedzę podstawową tworzenia własnego biznesu fitness można zdobyć na Naszym kursie. Ponadto przejdzie Pan(i) drogę edukacji podstawowej instruktora co dostarczy podstawowych informacji na co zwrócić uwagę przy rekrutacji kadry fitness.

- Nie ćwiczę nigdzie ale interesuje mnie temat pracy jako instruktor? Czy po kursie mogę prowadzić zajęcia fitness?

ODP: Nasz kurs to 48h zajęć z czego staramy się wykorzystać ok. 40h na praktykę w tym w zależności od grupy poświęcamy jak najwięcej czasu na pojedyncze prowadzenia na podstawie specjalnych wskazówek ( przerwa tygodniowa w zjazdach pozwala kursantowi przyswoić najważniejsze wskazówki prowadzeń i przygotować je na zajęcia) Od każdego indywidualnie zależy jak podejdzie do tematu prowadzeń i na jakim etapie zakończy szkolenie – koniec kursu i egzamin praktyczny określają Twoje przygotowanie do prowadzenia określonych form fitness. Większość absolwentów Naszego kursu prowadzi zajęcia fitness. A najpilniejsi z nich wygrywają przy naborze do pracy w pierwszym podejściu z absolwentami innych szkoleń.