Czym się kierować


MOJE RADY:

- WYBIERAJ KURSY PROWADZONE PRZEZ OSOBY- CZYNNIE WYKONUJĄCE ZAWÓD
( PROWADZĄCE ZAJĘCIA FITNESS NA CO DZIEŃ I KTÓRE MAJĄ DOŚWIADCZENIE W NAUCZANIU INNYCH)
- ZAINTERESUJ SIĘ JAKIE JEST DOŚWIADCZENIE TYCH OSÓB W PROWADZENIU SZKOLEŃ FITNESS ( WAŻNE!- JAK DUŻO OSÓB WYKSZTAŁCŁY I JAKIE MAJĄ KWALIFIKACJE ZAWODOWE, CZY MAJĄ PRZYGOTOWANIE PEDAGOGICZNE)

- PRZEANALIZUJ SZCZEGÓŁOWO PROGRAM KURSU I ZWRÓĆ UWAGĘ NA LICZBĘ ZAJĘĆ PRAKTYCZNYCH – PROWADZEŃ PRAKTYCZNYCH BO TEGO NAJCZĘŚCIEJ BRAKUJE.

- ZADAWAJ PYTANIA DOTYCZĄCE KADRY GDYŻ CZĘSTO ODBYWA SIĘ REKRUTACJA A FIRMA DOPIERO KOMPLETUJE PROWADZĄCYCH KURS

( „MOŻE BYĆ TANCERZ BO JEGO RUCHY BĘDĄ ŚWIETNE DO NAŚLADOWANIA NIE WAŻNE, ŻE KROKI BAZOWE POKAZUJE BŁĘDNIE TECHNICZNIE” A WY NAŚLADUJECIE JE BO „PIĘKNIE WYGLĄDAJĄ” NIE MAJĄC ŚWIADOMOŚCI, ŻE UCZYCIE SIĘ ŹLE - DOŚĆ CZĘSTE ZJAWISKO.

- WYBIERAJ FIRMY SZKOLENIOWE ZWIĄZANE TYLKO Z BRANŻĄ FITNESS WIELE INSTYTUCJI DODAJE DO SWOJEJ BOGATEJ OFERTY OPRÓCZ ( MODNEGO KURSU KOSMETYCZNEGO, FRYZJERSKIEGO, NIERUCHOMOŚCI ITD.RÓWNIEŻ KURS INSTRUKTORA BASIC LUB MASTER ) ABY POSZERZYĆ SWOJĄ OFERTĘ KIERUJĄC SIĘ ZAROBKIEM NIE PASJĄ I CHĘCIĄ NAUKI NA POZIOMIE. DOSTANIESZ „PAPIER NA DRUKU MEN” TYM SIĘ NIE KIERUJ , INSTYTUCJE TE SŁABO PŁACĄ SWOIM WYKŁADOWCOM I NAUCZA TAM „ ZWYKŁY INSTRUKTOR PROWADZĄCY ZAJĘCIA ” MOŻE JEST DOBRYM INSTRUKTOREM ALE CZY MA DOŚWIADCZENIE W NAUCZANIU INNYCH !!!!!

- DOWIEDZ SIĘ W JAKIM MIEJSCU ( KLUBIE FITNESS) ODBYWAJĄ SIĘ SZKOLENIA PRAKTYCZNE I JAKIM SPRZĘTEM JEDNOSTKA SZKOLĄCA DYSPONUJE.

- DOWIEDZ SIĘ JAK LICZNA JEST GRUPA UCZESTNIKÓW, GDYŻ POWYŻEJ 14 OSÓB NIKŁE SZANSE NA DOBRE PRZYGOTOWANIE UCZESTNIKA SZKOLENIA.

- NIE DAWAJ SIĘ OMAMIĆ NAZWĄ FIRMY TO ŻE KURS ORGANIZUJE WYŻSZA SZKOŁA NIE ZAWSZE OZNACZA JAKOŚĆ SZKOLENIA ZA MAŁO PŁACĄ ABY PREZENTER FITNESS PODJĄŁ TAM PRACĘ WIĘC KTO CIĘ UCZY???? ZAWSZE PYTAJ!

- WYBIERAJ SZKOLENIA W FIRMACH PROWADZĄCYCH WARSZTATY FITNESS I KONWENCJE FITNESS TYLKO TE INSTYTUCJE DĄŻĄ DO PERFEKCJI, STARAJĄ SIĘ BYĆ NA BIEŻĄCO Z NOWOŚCIAMI I SZKOLĄ SIĘ SAME PERMANENTNIE.

- ZDOBYWAJ FITNESSOWĄ WIEDZĘ OD PASJONATÓW FITNESS

- JEŚLI SZUKASZ SZKOLENIA DLA SIEBIE W INTERNECIE, NIE SUGERUJ SIĘ INFORMACJĄ „ KURS DAJE UPRAWNIENIA PAŃSTWOWE” , Z MOJEGO

10 LETNIEGO DOŚWIADCZENIA WYNIKA, ŻE WIĘKSZOŚĆ OSÓB Z TYM PAPIEREM NIESTETY NIE POTRAFI POPRAWNIE POPROWADZIĆ ZAJĘĆ, LEGITYMACJĘ INSTRUKTORSKĄ DOSTANIE KAŻDY KTO ZAPŁACI .

OFERUJĄC PRACĘ PATRZYMY NA UMIEJĘTNOŚĆ POPROWADZENIA LEKCJI A NIE NA PAPIER PRZYKRE ALE NA OBECNE REALIA PRAWDZIWE!
- PAMIĘTAJ PODSTAWY PROWADZENIA SĄ NAJWAŻNIEJSZE A DALSZA EDUKACJA, DOSKONALENIE TO KWESTIA PRAKTYKI I PRACY NAD SOBA JEŚLI DOSTANIESZ DOBRE WSKAZÓWKI ZAWSZE BĘDZIESZ MIEĆ W TYM ZAWODZIE PRACĘ.